Wisselbeker verkeersexamen 2017 gaat naar Moerkapelle

De Rehobothschool, groep 7B uit Moerkapelle, heeft dit jaar de wisselbeker gewonnen. Wethouder Jan Hordijk, tevens dorpswethouder van Moerkapelle, reikte de gewilde beker echter met een kleine vertraging uit.

Nadat de wethouder de groep had verteld dat ze de beste van heel Zuidplas waren, vroeg hij de VVN-vrijwilligers om de wisselbeker. Die bleek echter ‘niet meegenomen’ te zijn. Met hulp van politie en gemeentelijke handhavers is de wisselbeker alsnog met spoed op school afgeleverd.

Naast de prestigieuze beker kreeg elke leerling een VVN-pen met daarin een spiekbriefje, waarop alle verkeersborden staan. Ook van de politie kregen ze een pen, omdat de politie deze toch niet meer nodig had om bekeuringen uit te schrijven, nu de kinderen hadden laten zien dat ze foutloos kunnen fietsen.

Van de 24 deelnemers hebben er maar liefst 20 foutloos gereden. De overige 4 kandidaten maakten elk slechts 1 fout. Het is de eerste keer dat de beker wordt gewonnen door een school buiten Nieuwerkerk.