Snelheidscontrole Batavierlaan met leerlingen van De Wingerd

Op 3 juni hielden we een snelheidscontrole op de Batavierlaan t.h.v. de hoogbouwflats. Samen met leerlingen van De Wingerd hebben we van tientallen passanten de snelheid gemeten. Slechts 1 scooter reed te hard, de automobilisten reden allemaal niet harder dan 50.

VVN Zuidplas organiseert elk jaar meerdere van deze controles. Hierbij gaat een tweetal uit de klas de meting verrichten: een leerling bedient de lasergun en een andere geeft middels een portofoon het resultaat door. Het andere tweetal staat iets verderop: eentje luister de portofoon uit en vertelt de andere welk bord getoond moet worden. Dit kan een groen bord zijn met de tekst ‘Bedankt’ of, in het geval van een overschrijding van de snelheid, een rood bord met de tekst ‘Te hard…’

Leuk was vanochtend dat een passant stopte om ons te complimenteren met deze actie. Hij had voor alle 27 kinderen uit de groep een tegoedbon voor een zak patat!

De komende periode houden we meer van dergelijke controles.